Adventure

4.08 - 10.08

Adventure

Termin: 4 sierpnia – 10 sierpnia 2024r.

Termin nie odpowiada? Sprawdź inne turnusy

Miejsce: Malownicze tereny Natura 2000 i Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Ośrodek Morsko nieopodal Zawiercia.
Inwestycja w rozwój pociechy: 2800 zł (bez dodatkowych opłat)

Przenosimy się do świata prawdziwej przygody, gdzie każdy dzień to radość odkrywania, nauka zaradności i umiejętności radzenia sobie samemu w różnych warunkach. ADVENTURE to nie jest zwykły obóz wakacyjny. To doświadczanie niezapomnianych historii, zamiast ich podglądania w cyfrowym świecie.

Doświadczeni trenerzy wzbudzą w Twoim dziecku chęć obcowania z naturą, będą rozwijać w nim umiejętności przetrwania, nauczą technik udzielania pierwszej pomocy, a przede wszystkim pomogą w odkryciu wewnętrznej siły, zdolności do przekraczania własnych granic i doświadczania przygód w najczystszej postaci, tu i teraz!

Wakacje z Pasją

Inwestycja w rozwój dziecka

Survival w terenie: Budowanie wewnętrznych zasobów dziecka poprzez doświadczanie i radzenie sobie z wyzwaniami takimi jak: nocowanie w naturalnych warunkach i przygody w terenie. Nabywanie umiejętności pokonywania przeszkód i zwiększanie świadomości o własnych zasobach. Uczenie się technik rozpalania ognia, zapewnienia bezpieczeństwa obozowisku, umiejętności poruszania się w lesie oraz zdobywanie wiedzy o Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

Edukacja przyrodnicza: Budowanie wiedzy o otaczającej nas naturze, zbliżenie się do niej i zrozumienie jak skomplikowany, ale jednocześnie piękny, może być świat na uboczu cywilizacji poprzez zabawę w terenie i doświadczanie. Rozwój orientacji w ekosystemie, poznanie trujących roślin, nauka udzielania pierwszej pomocy w warunkach terenowych.

Aktywność fizyczna w naturze: Zdobycie podstawowych umiejętności wspinaczki i bezpiecznego poruszania się po skałach pod okiem doświadczonych instruktorów. Poznanie naturalnych formacji skalnych Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd poprzez piesze wędrówki. Zdobywanie wiedzy o przyrodzie dzięki wykorzystaniu ścieżek dydaktycznych, pomagających eksplorować otaczającą nas naturę.

Nocowanie w naturalnych warunkach: Nauka radzenia sobie w nietypowych warunkach podczas najbardziej wyczekiwanego momentu obozu Adventure – nocowania w lesie pod chmurką. Zdobywanie wewnętrznej siły do pokonywania trudności i radzenia sobie z wyzwaniami. Zdobycie umiejętności przygotowania bezpiecznego miejsca do spędzenia nocy pod gwieździstym niebem – przy wsparciu kadry i zgodnie z instrukcjami naszych przewodników.

Wieczorne rozmowy: Bezpieczna przestrzeń dla dziecka na głębsze zanurzenie się w doświadczeniach, jakie przynosi każdy dzień obozu poprzez wieczorne spotkania w kręgu z wychowawcą. Zdobywanie umiejętności opowiadania o przygodach, nazywania swoich emocji i dzielenia się nimi, przełamywania barier i budowania silnych więzi. To kluczowy element naszego programu.

Dlaczego warto?

Zapewniamy bezpieczeństwo:

 • Obecność zaangażowanego psychologa/pedagoga.
 • Obecność pielęgniarki oraz ratownika po kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
 • Małe grupy (maksymalnie 15-osobowe) i wielu zaangażowanych dorosłych – na czworo dzieci przypada jedna osoba z zespołu.
 • Bezpieczne środowisko do rozwoju – jasne zasady kontraktu, który mówi o: szczerości, otwartości, szacunku, życzliwości i zasadzie dobrowolności.
 • Poziom trudności zajęć dopasowany do grup wiekowych (w obozie uczestniczą dzieci w wieku 7-15 lat / jedna grupa to maksymalnie 3 roczniki).
 • Profilaktyka uzależnień technologicznych – sześciodniowy detoks od telefonu.

Stawiamy na wykfalifikowaną kadrę:

 • Zespół po szkoleniu z komunikacji porozumienia bez przemocy (NVC).
 • Instruktorzy pełni pasji – każdy z ukończonym warsztatem z metod wzmacniania zasobów dzieci i ich poczucia skuteczności.
 • Gwarancja zaangażowania całego zespołu – uzupełniając nasz skład, zawsze prowadzimy kilkumiesięczne i kilkuetapowe rozmowy rekrutacyjne, by odnaleźć ludzi, którzy do wakacji podchodzą z taką pasją jak my!

Dajemy szczęście dziecku:

 • W środowisku bez przemocy stawiamy na relacje. Dzieci kończą obóz z wartościowymi znajomościami.
 • Uczymy przez zabawę. Wiele naszych aktywności jest jedynie pretekstem do rozwoju pasji, poznawania swoich zasobów.
 • Wzmacniamy pozytywne postawy. Traktujemy dzieci podmiotowo. Dla nas najważniejszy jest drugi człowiek.

Dbamy o rozwój każdego dziecka:

 • Odkrywamy nowe pasje dziecka.
 • Stosujemy zasadę dobrowolności. Zachęcamy uczestników do brania udziału w zajęciach na 100%, jednocześnie szanując ich potrzeby.
 • Pomagamy rozwijać kompetencje miękkie. Stawiamy na relacje i umiejętności komunikacyjne w grupie.
 • Uczymy nazywać emocje.

Co sądzą rodzice?

Świetnie zorganizowane kolonie dla dzieci – pełne atrakcji i ciekawych zajęć. Nastawione na rozwój dziecka. 

Aneta Hwozdeńska

Dziecko, które płacze bo nie chce wyjeżdzać z obozu i mówi, że był to najlepszy obóz w życiu jest najlepszą oceną:) TDJ Foundation robi ogrom dobrej pracy. W dzisiejszych czasach rozmowy z dziećmi, ich wysłuchanie, wczucie się w ich potrzeby jest bardzo ważne w ich dalszym rozwoju.

Beata Biały

Fantastyczny obóz zarówno pod względem zajęć jak i podejścia kadry. Syn wrócił zachwycony i zainspirowany do rozwijania nowych pasji. Przy wsparciu kadry pokonał również swoje lęki i wspiął się na skałki, z czego był bardzo dumny i super to wspomina. To był pierwszy wyjazd, o którym do dziś opowiada z emocjami. W przyszłości chciałby zostać wolontariuszem na takim obozie. Były to wakacje prowadzone przez fantastycznych ludzi z pasją 

Michał Bienia 

Moje bliźniaki bardzo, bardzo zadowolone! A tego był ich pierwszy samodzielny wyjazd! Chcieli zostać jeszcze na tydzień a może i dłużej! Co więcej – Filip, który jest wybredny co do jedzenia- bardzo zadowolony z kuchni i posiłków! 

Artur Skoniecki 

Cena zawiera:

 • 6 dni zabawy, nauki i rozwoju,
 • pełne wyżywienie (śniadania – obiady – podwieczorki – kolacje),
 • zakwaterowanie w pokojach 2-5 osobowych w standardzie hotelowym z łazienką w pokoju,
 • bieżące wsparcie opiekunów przeszkolonych z komunikacji porozumienia bez przemocy,
 • opiekę pełnych pasji instruktorów prowadzących zajęcia tematyczne: wspinaczkę, ścieżki edukacyjne w przyrodzie, warsztaty bushcraftingowe, survivalowe, zorganizowane spanie w lesie pod chmurką,
 • wsparcie zaangażowanego pedagoga i/lub psychologa,
 • zabezpieczenie medyczne na miejscu: stała obecność pielęgniarki i ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy,
 • ubezpieczenie NNW.
Inwestycja w rozwój pociechy: 2800 zł
Termin: 4 sierpnia – 10 sierpnia 2024r.

Termin nie odpowiada? Sprawdź inne turnusy

Miejsce: Malownicze tereny Natura 2000 i Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Ośrodek Morsko nieopodal Zawiercia.
Dojazd: we własnym zakresie

Zarezerwuj pobyt

Zapewnij swojemu dziecku niezapomniane wakacje z pasją!

Masz więcej pytań?

Wyślij do nas wiadomość!