Creative 

18.08 - 24.08

Creative

Termin: 18 sierpnia – 24 sierpnia 2024r.

Termin nie odpowiada? Sprawdź inne turnusy

Miejsce: Malownicze tereny Natura 2000 i Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Ośrodek Morsko nieopodal Zawiercia.
Inwestycja w rozwój pociechy: 2800 zł (bez dodatkowych opłat)

Rozwijamy wyobraźnię, pobudzamy kreatywność, pokazujemy, jak wielką radość można czerpać z tworzenia, zarówno samodzielnie, jak i w zespole! To wszystko podczas obozu CREATIVE, gdzie podczas zajęć prowadzonych przez specjalistów w danej dziedzinie, eksplorujemy z dziećmi fascynujący świat sztuki.

To wyjątkowa podróż przez naukę wyrażania siebie, odkrywania i nazywania emocji. To niezapomniane doświadczenie, w trakcie którego Twoja pociecha będzie mogła nie tylko zgłębić swoją kreatywność, rozwinąć artystyczne umiejętności, poznać różnorodne formy ekspresji, ale i nawiązać wartościowe relacje.

Wakacje z Pasją

Inwestycja w rozwój dziecka

Sztuka impresjonizmu: Zdobywanie wiedzy o emocjach i umiejętności wyrażania ich poprzez sztukę. Budowanie podstaw zdrowego rozwoju osobistego i społecznego. Budowanie świadomości o własnych emocjach, zdobywanie umiejętności nazywania ich i przeżywania. Uczenie się sposobów wyrażania emocji z wykorzystaniem świata wyobraźni poprzez malowanie czy tworzenie klatek filmowych.

Melodia słów i emocji: Przestrzeń do odkrywania i rozwoju swoich umiejętności w różnych dziedzinach artystycznych. Zdobywanie umiejętności komponowania melodii, interpretacji piosenek, tworzenia onomatopei muzycznych pod okiem naszej trenerki. Wzmacnianie postawy uważności na emocje, które niesie ze sobą muzyka.

Ruch to rozwój: Zdobywanie umiejętności wyrażania siebie poprzez różnorodne formy artystyczne, w tym podczas tańca. Rozwijanie kreatywności podczas zajęć ruchowych. Budowanie świadomości swoich emocji poprzez perspektywę świata, w którym każda emocja ma swoje miejsce, a sztuka staje się mostem pomiędzy światem zewnętrznym, a naszym wnętrzem. Bezpieczna przestrzeń na własny wyraz artystyczny.

Uwiecznianie chwil: Rozwój kreatywności, zdolności manualnych i wyobraźni. Zdobywanie umiejętności tworzenia własnych animacji, zarówno video, jak i audio. Budowanie uważności na detale i ulotne momenty. Zdobywanie umiejętności tworzenia wspaniałej historii z wykorzystaniem z pozoru zwykłych kartek, kleju i nożyczek.

Wieczorne rozmowy: Bezpieczna przestrzeń na inspirujące rozmowy o wartościach emocjonalnych, budowaniu pewności siebie i radzeniu sobie z różnorodnymi uczuciami podczas wieczornych spotkań z wychowawcą. Uczenie się nazywania swoich emocji i opowiadania o swoich doświadczeniach. Kształtowanie postawy wdzięczności i świadomości, że sztuka może być pretekstem do bycia razem, budowania relacji z innymi i ze sobą.

Dlaczego warto?

Zapewniamy bezpieczeństwo:

 • Obecność zaangażowanego psychologa/pedagoga.
 • Obecność pielęgniarki oraz ratownika po kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
 • Małe grupy (maksymalnie 15-osobowe) i wielu zaangażowanych dorosłych – na czworo dzieci przypada jedna osoba z zespołu.
 • Bezpieczne środowisko do rozwoju – jasne zasady kontraktu, który mówi o: szczerości, otwartości, szacunku, życzliwości i zasadzie dobrowolności.
 • Poziom trudności zajęć dopasowany do grup wiekowych (w obozie uczestniczą dzieci w wieku 7-15 lat / jedna grupa to maksymalnie 3 roczniki).
 • Profilaktyka uzależnień technologicznych – sześciodniowy detoks od telefonu.

Stawiamy na wykfalifikowaną kadrę:

 • Zespół po szkoleniu z komunikacji porozumienia bez przemocy (NVC).
 • Instruktorzy pełni pasji – każdy z ukończonym warsztatem z metod wzmacniania zasobów dzieci i ich poczucia skuteczności.
 • Gwarancja zaangażowania całego zespołu – uzupełniając nasz skład, zawsze prowadzimy kilkumiesięczne i kilkuetapowe rozmowy rekrutacyjne, by odnaleźć ludzi, którzy do wakacji podchodzą z taką pasją jak my!

Dajemy szczęście dziecku:

 • W środowisku bez przemocy stawiamy na relacje. Dzieci kończą obóz z wartościowymi znajomościami.
 • Uczymy przez zabawę. Wiele naszych aktywności jest jedynie pretekstem do rozwoju pasji, poznawania swoich zasobów.
 • Wzmacniamy pozytywne postawy. Traktujemy dzieci podmiotowo. Dla nas najważniejszy jest drugi człowiek.

Dbamy o rozwój każdego dziecka:

 • Odkrywamy nowe pasje dziecka.
 • Stosujemy zasadę dobrowolności. Zachęcamy uczestników do brania udziału w zajęciach na 100%, jednocześnie szanując ich potrzeby.
 • Pomagamy rozwijać kompetencje miękkie. Stawiamy na relacje i umiejętności komunikacyjne w grupie.
 • Uczymy nazywać emocje.

Co sądzą rodzice?

Świetnie zorganizowane kolonie dla dzieci – pełne atrakcji i ciekawych zajęć. Nastawione na rozwój dziecka. 

Aneta Hwozdeńska

Dziecko, które płacze bo nie chce wyjeżdzać z obozu i mówi, że był to najlepszy obóz w życiu jest najlepszą oceną:) TDJ Foundation robi ogrom dobrej pracy. W dzisiejszych czasach rozmowy z dziećmi, ich wysłuchanie, wczucie się w ich potrzeby jest bardzo ważne w ich dalszym rozwoju.

Beata Biały

Fantastyczny obóz zarówno pod względem zajęć jak i podejścia kadry. Syn wrócił zachwycony i zainspirowany do rozwijania nowych pasji. Przy wsparciu kadry pokonał również swoje lęki i wspiął się na skałki, z czego był bardzo dumny i super to wspomina. To był pierwszy wyjazd, o którym do dziś opowiada z emocjami. W przyszłości chciałby zostać wolontariuszem na takim obozie. Były to wakacje prowadzone przez fantastycznych ludzi z pasją 

Michał Bienia 

Moje bliźniaki bardzo, bardzo zadowolone! A tego był ich pierwszy samodzielny wyjazd! Chcieli zostać jeszcze na tydzień a może i dłużej! Co więcej – Filip, który jest wybredny co do jedzenia- bardzo zadowolony z kuchni i posiłków! 

Artur Skoniecki 

Cena zawiera:

 • 6 dni zabawy, nauki i rozwoju,
 • pełne wyżywienie (śniadania – obiady – podwieczorki – kolacje),
 • zakwaterowanie w pokojach 2-5 osobowych w standardzie hotelowym z łazienką w pokoju,
 • bieżące wsparcie opiekunów przeszkolonych z komunikacji porozumienia bez przemocy,
 • opieka pełnych pasji instruktorów prowadzących zajęcia tematyczne z: tworzenia muzyki oraz nagrywania słuchowiska, storytellingu, warsztaty taneczne oraz zajęcia w pracowni artystycznej.
 • wsparcie zaangażowanego pedagoga i/lub psychologa,
 • zabezpieczenie medyczne na miejscu: stała obecność pielęgniarki i ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy,
 • ubezpieczenie NNW.
Inwestycja w rozwój pociechy: 2800 zł
Termin: 18 sierpnia – 24 sierpnia 2024r.

Termin nie odpowiada? Sprawdź inne turnusy

Miejsce: Malownicze tereny Natura 2000 i Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Ośrodek Morsko nieopodal Zawiercia.
Dojazd: we własnym zakresie

Zarezerwuj pobyt

Zapewnij swojemu dziecku niezapomniane wakacje z pasją!

Masz więcej pytań?

Wyślij do nas wiadomość!