Dary Natury

1.07 - 5.07

Dary natury

Termin: 1- 5 lipca 2024
Godziny: 7:30 – 16:30
Miejsce: Campus Bemke
Inwestycja: 700 złotych

Przeniesiemy się z codzienności szkolnej, sprzed ekranów czy obowiązków domowych do otaczającej nas przyrody. Ten obóz to niezwykła okazja do ponownego odkrycia, jak wiele możemy zawdzięczać naturze i jak wiele radości płynie z bezpośredniego kontaktu z nią.

Pod okiem doświadczonej kadry zapewniamy nie tylko aktywność fizyczną w plenerze, ale także edukacyjne zabawy, zajęcia plastyczne i gry terenowe, skupiając się na tematyce ziemi, ogrodu, dzikich roślin i ziół.

W co inwestujesz?

Odkrywanie świata roślin: Zdobywanie wiedzy o dzikich roślinach i ziołach oraz poznanie ich właściwości i zastosowania. Eksperymentowanie z naturą poprzez atmosferę pełną ciekawostek i lekkiej zabawy.

Kreowanie naturalnych kosmetyków: Zdobywanie wiedzy o naturalnych kosmetykach oraz umiejętności tworzenia własnych kosmetyków, przy wykorzystaniu darów natury. Wzmacnianie kreatywności poprzez naukę o tym, jak wykorzystać naturalne składniki do dbania o swoje ciało.

Zajęcia ogrodnicze: Zdobywanie umiejętności w zakresie podstaw ogrodnictwa poprzez bezpośredni kontakt z ziemią. Zdobycie wiedzy o procesach przyrodniczych zachodzących w ogrodzie. Poznanie sposobów sadzenia, pielęgnacji roślin i dbania o ogród. Kształtowanie postawy szacunku dla przyrody.

Zabawy na świeżym powietrzu: Zdobywanie umiejętności aktywnego wypoczynku wśród natury poprzez różnorodne aktywności fizyczne, takie jak gry terenowe, poszukiwania przyrodnicze i zabawy integrujące grupę rówieśniczą w lesie i ogrodzie.

Twórczość plastyczna: Wzmacnianie kreatywności poprzez poznawanie różnorodnych form i faktur dostępnych w naturze. Rozwijanie umiejętności tworzenia dzieł sztuki z naturalnych materiałów podczas zajęć plastycznych.

Inspirujące rozmowy: Przestrzeń na budowanie relacji z przyrodą i zespołem rówieśniczym. Rozwijanie umiejętności rozmawiania o tym co nas otacza i doceniania tego co jest wokół. Przybliżenie dzieciom piękna otaczającego świata. Uczenie się szacunku do środowiska.