Heroes Academy 

25.08 - 31.08

Heroes Academy

Termin: 25 sierpnia – 31 sierpnia 2024r.

Termin nie odpowiada? Sprawdź inne turnusy

Miejsce: Malownicze tereny Natura 2000 i Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Ośrodek Morsko nieopodal Zawiercia.
Inwestycja w rozwój pociechy: 2800 zł (bez dodatkowych opłat)

Wierzymy, że każde dziecko nosi w sobie potencjał prawdziwego bohatera! Sztuką jest go dostrzec i sprawić, by wyszedł spod skorupki i pokazał się światu. To właśnie robimy podczas HEROES ACADEMY! Każdy dzień to nowe wyzwanie, nowa umiejętność i kolejny krok w stronę bohaterstwa.

To rozwój charakteru, kreatywności i umiejętności stawiania czoła wyzwaniom. To przełamywanie własnych barier, budowanie odwagi (ale nie brawury!), to nauka samodzielności, ale i wspieranie poczucia, że człowiek nie musi zawsze mierzyć się z trudnościami sam. Podczas obozu udowodnimy Twojemu dziecku, że jest ważne, że potrafi i może więcej, a pojedyncze porażki nigdy nie skreślają zwycięstwa.

Wakacje z Pasją

Inwestycja w rozwój dziecka

W siodle bohatera: Zdobycie wiedzy o świecie koni. Poznanie zasad obchodzenia się z tymi pięknymi zwierzętami. Zdobycie wiedzy o podstawowych zabiegach pielęgnacyjnych, a także zdobycie lub rozwijanie umiejętności jazdy konnej i ćwiczeń w siodle.

Przełamywanie lęków na wysokości: Wzmacnianie zasobów wewnętrznych w radzeniu sobie z wyzwaniami podczas wspinaczki na skałkach w Parku Krajobrazowym Orlich Gniazd. Zdobywanie umiejętności określenia własnych granic i pokonywania ich, przełamywania lęków i rozwijanie pewności siebie. Wzmocnienie odwagi i rozwój umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach pod okiem wykwalifikowanej kadry i empatycznych instruktorów.

Silne ciało, silny duch: Zdobywanie fundamentalnych umiejętności sztuki walki taekwondo. Kształtowanie samodyscypliny oraz postawy szacunku dla siebie i innych dzięki codziennej praktyce technik taekwondo. Rozwijanie kompetencji językowych – treningi prowadzone są wyłącznie w języku angielskim. Uczenie się, że prawdziwy bohater kieruje się zasadami etyki i szacunku.

Odkrywanie bohatera w sobie: Wzmacnianie i budowanie pewności siebie dziecka poprzez udział w różnorodnych scenkach i rolach. Zdobywanie wiedzy i umiejętności związanych ze światem teatru. Bezpieczna przestrzeń na przełamywanie swoich obaw i nieśmiałości. Odkrywanie różnych cech charakteru i umiejętności, które sprawiają, że ktoś staje się bohaterem. Budowanie świadomości własnych zasobów i refleksja nad tym, jak odkryć bohatera w sobie.

Wieczorne rozmowy: Bezpieczna przestrzeń, by dzielić się swoimi doświadczeniami i towarzyszącym im emocjom z codziennego życia i obozowych zajęć. Zdobywanie umiejętności rozmawiania o sukcesach oraz o tym, że bycie bohaterem to nie tylko pokonywanie trudności, ale również umiejętność radzenia sobie z porażkami. Budowanie świadomości, że każdy człowiek napotyka trudności, ale nie musi być z nimi sam – kadra zachęca do dzielenia się historiami o pokonywaniu trudności, co buduje atmosferę wzajemnego zrozumienia.

Dlaczego warto?

Zapewniamy bezpieczeństwo:

 • Obecność zaangażowanego psychologa/pedagoga.
 • Obecność pielęgniarki oraz ratownika po kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
 • Małe grupy (maksymalnie 15-osobowe) i wielu zaangażowanych dorosłych – na czworo dzieci przypada jedna osoba z zespołu.
 • Bezpieczne środowisko do rozwoju – jasne zasady kontraktu, który mówi o: szczerości, otwartości, szacunku, życzliwości i zasadzie dobrowolności.
 • Poziom trudności zajęć dopasowany do grup wiekowych (w obozie uczestniczą dzieci w wieku 7-15 lat / jedna grupa to maksymalnie 3 roczniki).
 • Profilaktyka uzależnień technologicznych – sześciodniowy detoks od telefonu.

Stawiamy na wykfalifikowaną kadrę:

 • Zespół po szkoleniu z komunikacji porozumienia bez przemocy (NVC).
 • Instruktorzy pełni pasji – każdy z ukończonym warsztatem z metod wzmacniania zasobów dzieci i ich poczucia skuteczności.
 • Gwarancja zaangażowania całego zespołu – uzupełniając nasz skład, zawsze prowadzimy kilkumiesięczne i kilkuetapowe rozmowy rekrutacyjne, by odnaleźć ludzi, którzy do wakacji podchodzą z taką pasją jak my!

Dajemy szczęście dziecku:

 • W środowisku bez przemocy stawiamy na relacje. Dzieci kończą obóz z wartościowymi znajomościami.
 • Uczymy przez zabawę. Wiele naszych aktywności jest jedynie pretekstem do rozwoju pasji, poznawania swoich zasobów.
 • Wzmacniamy pozytywne postawy. Traktujemy dzieci podmiotowo. Dla nas najważniejszy jest drugi człowiek.

Dbamy o rozwój każdego dziecka:

 • Odkrywamy nowe pasje dziecka.
 • Stosujemy zasadę dobrowolności. Zachęcamy uczestników do brania udziału w zajęciach na 100%, jednocześnie szanując ich potrzeby.
 • Pomagamy rozwijać kompetencje miękkie. Stawiamy na relacje i umiejętności komunikacyjne w grupie.
 • Uczymy nazywać emocje.

Co sądzą rodzice?

Świetnie zorganizowane kolonie dla dzieci – pełne atrakcji i ciekawych zajęć. Nastawione na rozwój dziecka. 

Aneta Hwozdeńska

Dziecko, które płacze bo nie chce wyjeżdzać z obozu i mówi, że był to najlepszy obóz w życiu jest najlepszą oceną:) TDJ Foundation robi ogrom dobrej pracy. W dzisiejszych czasach rozmowy z dziećmi, ich wysłuchanie, wczucie się w ich potrzeby jest bardzo ważne w ich dalszym rozwoju.

Beata Biały

Fantastyczny obóz zarówno pod względem zajęć jak i podejścia kadry. Syn wrócił zachwycony i zainspirowany do rozwijania nowych pasji. Przy wsparciu kadry pokonał również swoje lęki i wspiął się na skałki, z czego był bardzo dumny i super to wspomina. To był pierwszy wyjazd, o którym do dziś opowiada z emocjami. W przyszłości chciałby zostać wolontariuszem na takim obozie. Były to wakacje prowadzone przez fantastycznych ludzi z pasją 

Michał Bienia 

Moje bliźniaki bardzo, bardzo zadowolone! A tego był ich pierwszy samodzielny wyjazd! Chcieli zostać jeszcze na tydzień a może i dłużej! Co więcej – Filip, który jest wybredny co do jedzenia- bardzo zadowolony z kuchni i posiłków! 

Artur Skoniecki 

Cena zawiera:

 • 6 dni zabawy, nauki i rozwoju,
 • pełne wyżywienie (śniadania – obiady – podwieczorki – kolacje),
 • zakwaterowanie w pokojach 2-5 osobowych w standardzie hotelowym z łazienką w pokoju,
 • bieżące wsparcie opiekunów przeszkolonych z komunikacji porozumienia bez przemocy,
 • opieka pełnych pasji instruktorów prowadzących zajęcia tematyczne: podstawowe zajęcia jazdy konnej i ćwiczeń w siodle, opieka nad końmi, wspinaczka skałkowa, treningi taekwondo z native speakerem, zajęcia teatralne,
 • wsparcie zaangażowanego pedagoga i/lub psychologa,
 • zabezpieczenie medyczne na miejscu: stała obecność pielęgniarki i ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy,
 • ubezpieczenie NNW.
Inwestycja w rozwój pociechy: 2800 zł
Termin: 25 sierpnia – 31 sierpnia 2024r.

Termin nie odpowiada? Sprawdź inne turnusy

Miejsce: Malownicze tereny Natura 2000 i Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Ośrodek Morsko nieopodal Zawiercia.
Dojazd: we własnym zakresie

Zarezerwuj pobyt

Zapewnij swojemu dziecku niezapomniane wakacje z pasją!

Masz więcej pytań?

Wyślij do nas wiadomość!