Science 

11.08 - 17.08

Science

Termin: 11 sierpnia – 17 sierpnia 2024r

Termin nie odpowiada? Sprawdź inne turnusy

Miejsce: Malownicze tereny Natura 2000 i Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Ośrodek Morsko nieopodal Zawiercia.
Inwestycja w rozwój pociechy: 2800 zł (bez dodatkowych opłat)

Obóz SCIENCE zabiera w fascynującą podróż przez świat nauki, zogniskowaną wokół czterech fundamentalnych żywiołów – wokół ognia, wody, powietrza i ziemi. Każdy dzień poświęcamy innemu żywiołowi, oferując unikalne możliwości eksploracji i eksperymentacji.

To niezwykła podróż przez różne dziedziny nauki i działalności człowieka – od chemii po biologię, od fizyki po rzemiosło! To nie tylko edukacja, to niezapomniana przygoda pełna eksperymentów, badań w terenie i ekologicznych warsztatów. To niebywała okazja, by Twoje dziecko odkryło swoją prawdziwą pasję!

Wakacje z Pasją

Inwestycja w rozwój dziecka

Zajęcia z żywiołów: Zdobywanie wiedzy o żywiołach poprzez fascynujące eksperymenty oraz budowanie świadomości dzieci o różnych procesach zachodzących w środowisku. Zapoznanie z tajnikami chemii i fizyki (w tym wiedzy o ogniu). Eksplorowanie zagadnienia ekosystemów wodnych i zdobywanie wiedzy o obiegu wody w przyrodzie. Poznanie tego, co niewidoczne — w dzień powietrza zbadamy atmosferę, poznamy skład gazu powietrznego i jego wpływ na nasze życie.

Przygoda w naturze: Zdobywanie umiejętności orientacji w terenie oraz wiedzy o tym, jak zmiany klimatyczne wpływają na różnorodność ekosystemów – wyprawimy się w zielone tereny NATURA 2000. Zdobywanie wiedzy o skałach i uczenie się, jak analizować skały występujące na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.

Rzemiosło artystyczne: Rozwój kreatywnego myślenia w połączeniu z nauką, poprzez eksplorację świata i pryzmat artystycznych działań. Rozwój zdolności manualnych oraz budowanie wiedzy i świadomości o naukowych koncepcjach i zjawiskach podczas procesu tworzenia.

Walka żywiołów: Zdobywanie wiedzy o zależnościach i sposobach współpracy żywiołów w utrzymaniu równowagi i w ochronie środowiska poprzez udział dziecka w turnieju „Walki Żywiołów”. To spektakularne i wyjątkowe zakończenie fascynującej podróży przez świat nauki, w którym dzieci nie tylko uczą się zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim tego, jak ważna jest współpraca.

Wieczorne rozmowy: Bezpieczna przestrzeń dla dziecka, w której razem z innymi uczestnikami może dzielić się swoimi refleksjami, doświadczeniami i odkryciami związanymi z naukowym eksplorowaniem świata. Kształtowanie postawy wdzięczności za możliwość poznawania i zrozumienia tego, co otacza nas w świecie nauki poprzez wieczorne spotkania podsumowujące dzień z wychowawcą.

Dlaczego warto?

Zapewniamy bezpieczeństwo:

 • Obecność zaangażowanego psychologa/pedagoga.
 • Obecność pielęgniarki oraz ratownika po kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
 • Małe grupy (maksymalnie 15-osobowe) i wielu zaangażowanych dorosłych – na czworo dzieci przypada jedna osoba z zespołu.
 • Bezpieczne środowisko do rozwoju – jasne zasady kontraktu, który mówi o: szczerości, otwartości, szacunku, życzliwości i zasadzie dobrowolności.
 • Poziom trudności zajęć dopasowany do grup wiekowych (w obozie uczestniczą dzieci w wieku 7-15 lat / jedna grupa to maksymalnie 3 roczniki).
 • Profilaktyka uzależnień technologicznych – sześciodniowy detoks od telefonu.

Stawiamy na wykfalifikowaną kadrę:

 • Zespół po szkoleniu z komunikacji porozumienia bez przemocy (NVC).
 • Instruktorzy pełni pasji – każdy z ukończonym warsztatem z metod wzmacniania zasobów dzieci i ich poczucia skuteczności.
 • Gwarancja zaangażowania całego zespołu – uzupełniając nasz skład, zawsze prowadzimy kilkumiesięczne i kilkuetapowe rozmowy rekrutacyjne, by odnaleźć ludzi, którzy do wakacji podchodzą z taką pasją jak my!

Dajemy szczęście dziecku:

 • W środowisku bez przemocy stawiamy na relacje. Dzieci kończą obóz z wartościowymi znajomościami.
 • Uczymy przez zabawę. Wiele naszych aktywności jest jedynie pretekstem do rozwoju pasji, poznawania swoich zasobów.
 • Wzmacniamy pozytywne postawy. Traktujemy dzieci podmiotowo. Dla nas najważniejszy jest drugi człowiek.

Dbamy o rozwój każdego dziecka:

 • Odkrywamy nowe pasje dziecka.
 • Stosujemy zasadę dobrowolności. Zachęcamy uczestników do brania udziału w zajęciach na 100%, jednocześnie szanując ich potrzeby.
 • Pomagamy rozwijać kompetencje miękkie. Stawiamy na relacje i umiejętności komunikacyjne w grupie.
 • Uczymy nazywać emocje.

Co sądzą rodzice?

Świetnie zorganizowane kolonie dla dzieci – pełne atrakcji i ciekawych zajęć. Nastawione na rozwój dziecka. 

Aneta Hwozdeńska

Dziecko, które płacze bo nie chce wyjeżdzać z obozu i mówi, że był to najlepszy obóz w życiu jest najlepszą oceną:) TDJ Foundation robi ogrom dobrej pracy. W dzisiejszych czasach rozmowy z dziećmi, ich wysłuchanie, wczucie się w ich potrzeby jest bardzo ważne w ich dalszym rozwoju.

Beata Biały

Fantastyczny obóz zarówno pod względem zajęć jak i podejścia kadry. Syn wrócił zachwycony i zainspirowany do rozwijania nowych pasji. Przy wsparciu kadry pokonał również swoje lęki i wspiął się na skałki, z czego był bardzo dumny i super to wspomina. To był pierwszy wyjazd, o którym do dziś opowiada z emocjami. W przyszłości chciałby zostać wolontariuszem na takim obozie. Były to wakacje prowadzone przez fantastycznych ludzi z pasją 

Michał Bienia 

Moje bliźniaki bardzo, bardzo zadowolone! A tego był ich pierwszy samodzielny wyjazd! Chcieli zostać jeszcze na tydzień a może i dłużej! Co więcej – Filip, który jest wybredny co do jedzenia- bardzo zadowolony z kuchni i posiłków! 

Artur Skoniecki 

Cena zawiera:

 • 6 dni zabawy, nauki i rozwoju,
 • pełne wyżywienie (śniadania – obiady – podwieczorki – kolacje),
 • zakwaterowanie w pokojach 2-5 osobowych w standardzie hotelowym z łazienką w pokoju,
 • bieżące wsparcie opiekunów przeszkolonych z komunikacji porozumienia bez przemocy,
 • opiekę pełnych pasji instruktorów prowadzących zajęcia tematyczne: zajęcia dotykające czterech żywiołów w obliczu biologii, chemii, fizyki i geografii, fascynujące eksperymenty, naukowe wyjścia do lasu, warsztaty z rzemiosła artystycznego,
 • wsparcie zaangażowanego pedagoga i/lub psychologa,
 • zabezpieczenie medyczne na miejscu: stała obecność pielęgniarki i ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy,
 • ubezpieczenie NNW.
Inwestycja w rozwój pociechy: 2800 zł
Termin: 11 sierpnia – 17 sierpnia 2024r

Termin nie odpowiada? Sprawdź inne turnusy

Miejsce: Malownicze tereny Natura 2000 i Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Ośrodek Morsko nieopodal Zawiercia.
Dojazd: we własnym zakresie

Zarezerwuj pobyt

Zapewnij swojemu dziecku niezapomniane wakacje z pasją!

Masz więcej pytań?

Wyślij do nas wiadomość!